Zlínští veteráni Pohraniční stráže oslavili Den pohraniční stráže.

25.07.2024

11. červenec 2024 je dnem přijetí zákona č. 69/1951 Sb. Národního shromáždění republiky Československé ze dne 11. července 1951 o ochraně státních hranic.

V sobotu 20. července se uskutečnilo setkání Zlínských veteránů PS, přátel a příznivců Pohraniční stráže u příležitostí 73. výročí přijetí zákona o OSH Holešově v Podzámecké restauraci. Šestnáct veteránů a příznivců pozdravil předseda KR Zlínského kraje Zdeněk Vejpustek, který všechny přítomné přivítal a popřál všem přítomným pohraničníkům k svátku ke Dni PS vše nejlepší a především všem poděkoval za práci, kterou konají pro klub. Přivítal také vzácného hosta ze Znojma př. Antonína Buchtu předsedu znojemského klubu KČP a také člena NR a předsedu RK NR KČP. Po uvítání byla zahrána naše původní státní hymna.

Večerkou si veteráni PS vzpomněli na své kamarády, kteří při ochraně hranic zaplatili cenu nejvyšší, a to svůj život. Nezapomněli jsme, ani na své kamarády, kteří se nedožili dnešních dnů. Projev k 73. výročí zákona o ochraně státních hranic, měl př. J. Matůš.

Následně předseda KČP Zlínského kraje Zdeněk Vejpustek, spolu s místopředsedou J. Matůšem předal ocenění u příležitostí Dne PS některým členům a to od

PS útvaru 5947 Bratislava 11.brigády Pohraniční stráže

propůjčuje řád LIPOVÝ KŘÍŽ 2021 plk. v.v. doc Ing. Jindřichu RYCHTAŘÍKOVI CSc.

a zároveň mu VSOŠ PS v Holešově uděluje Pamětní list a Plaketu k narozeninám.

PS útvar 5947 Bratislava, 11.brigáda Pohraniční stráže propůjčuje řád LIPOVÝ KŘÍŽ 2021

Pplk. v.v. doc. Ing. Bohumilu KLIMPELLEMU CSc.

NR KČP uděluje na návrh KR KČP Zl. Kraje

Medaili KČP II. St "Za zásluhy o rozvoj KČP"

př. Karlovi ŠKRLOVI.

KR KČP Zlínského kraje uděluje u příležitosti jubilea 90. let

př. Marii MIKAČOVÉ, Pamětní list a děkuje za přízeň.

KR KČP Zlínského kraje uděluje u příležitosti jubilea 70.let

př. Evženu ŠROMOVI. Pamětní list.

KČP JEMNICE uděluje za dlouhodobou aktivitu pro vlast a

KR KČP Zlínského kraje u příležitosti 96. narozenin př. Oldřichu JANEČKOVI ČESTNÉ UZNÁNÍ.

KČP JEMNICE a VETERÁN POLICIE TŘEBÍČ udělují za vzornou spolupráci při obraně zájmů ČR

př. Zdeňkovi VEJPUSTKOVI ČESTNÉ UZNÁNÍ.

VETERÁN POLICIE ČR okresu Třebíč uděluje u příležitosti životního jubilea 80. let

př. doc. Ing. Bohumilovi KLIMPELLEMU, CSc. ČESTNÉ UZNÁNÍ.

KČP JEMNICE a VETERÁN POLICIE okr. Třebíč a KR Zl. kraje uděluje u příležitosti 72. narozenin a dobrou spolupráci JUDr. Stanislavu RAFAJOVI ČESTNÉ UZNÁNÍ.

KR KČP Zlínského kraje uděluje u příležitosti 83. narozenin a 25. výročí založení Muzea PS a SNB v Osičanech Františku KOTKOVI a Marcele Brezániové ČESTNÉ UZNÁNÍ.

Přítel Štef. Haviar nás seznámil s počtem našich členů a přítel Boh. Klimpelle se stavem našich financí. Po oficialitách se rozproudila diskuze a vzpomínky nás zavedli znovu do mladých let. Poděkování patří př. Stanislavu Rafajovi za skvělé ozvučení celé akce.

Husitským chorálem jsme zakončili naší společnou akci.

Zdeněk Vejpustek, předseda KR KČP Zlínského kraje.