6. zasedání Národní rady Klubu českého pohraničí

18.06.2024

V sobotu 15. června 2024 se konalo 6. zasedání Národní rady Klubu českého pohraničí, které představovalo významný milník v práci této organizace. Toto zasedání bylo klíčové pro hodnocení a plánování budoucích aktivit klubu.

Jedním z hlavních bodů programu byla kontrola zápisu z předchozího zasedání, což je nezbytné pro zajištění transparentnosti a odpovědnosti. Tato kontrola umožnila členům rady ověřit, zda byly přijaté závěry řádně implementovány a zda jsou dokumenty kompletní.

Dalším důležitým bodem byla zpráva o činnosti vedení klubu, kterou přednesl J. Hudec. Tato zpráva poskytla přehled o dosažených výsledcích a nastínění plánů pro nadcházející období. Podobně zprávy přednesené JUDr. A. Buchtou a Štěpánem Zídkem představily aktivity relevantních komisí a jejich přínos pro klub.

Zásadní byla také diskuse o hospodaření klubu, která je základem pro jeho udržitelný rozvoj. Předložený návrh na navýšení členských příspěvků o 10 Kč byl důležitým krokem k zajištění finanční stability a podpory budoucích projektů.

V neposlední řadě byl předložen návrh na vzpomínkovou akci k 50. výročí vzniku VŠ SNB, která má za cíl uctít památku a historii organizace. Tato akce je příležitostí nejen pro oslavu, ale i pro reflexi a upevnění společenských vazeb mezi členy a komunitou.

Celkově 6. zasedání Národní rady Klubu českého pohraničí ukázalo odhodlání členů k posilování klubu a jeho vlivu. V závěru jednáni bylo předloženo a schváleno Stanovisko Národní rady Klubu českého pohraničí k válce na Ukrajině.

Autor: František Kovář